Blog

Styl francuski w kuchni

 

Styl francuski, to jeden z tych ponadczasowych sposobów aranżacji wystroju, który będzie się świetnie nadawał dla miłośników przytulnych i jednocześnie eleganckich wnętrz. Doskonale sprawdzi się przede wszystkim w jasnych, dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Czym charakteryzuje się ten styl i jak wprowadzić go do naszej kuchni?

kuchnia-w-stylu-francuskim-2

Styl francuski w kuchni

Styl francuski to połączenie elegancji i dobrego smaku. Ten styl kształtował się latami czerpiąc inspiracje z różnych epok. Wyróżnia go wyraźna stylizacja i zastosowany z wyczuciem przepych. Dominuje symetria, spójność i wysoka jakość zastosowanych materiałów.

W kuchni styl francuski to przede wszystkim naturalne surowce: kamienne podłogi oraz drewniane meble i blaty. Fronty szafek mogą zawierać subtelne, szklane witraże lub elementy frezowane.

Kolory

Styl francuski charakteryzuje się lekkością, ale jednocześnie wysublimowaną elegancją. Dlatego w kuchni powinny dominować jasne kolory jak biel, wanilia, pastelowy wrzos, błękit lub pudrowy róż. Te możemy przełamywać ciemnymi elementami np. uchwytami do szafek lub kafelkami ułożonymi w czarno-biały wzór karo.

kuchnia-w-stylu-francuskim

Dodatki

W kuchni w stylu francuskim stawiamy przede wszystkim na dodatki, które podkreślą elegancję i naturalność. Obrus i obicia krzeseł mogą mieć florystyczne wzory, należy jednak zwrócić uwagę na wysoką jakość użytych materiałów. Na półkach warto ustawić malowaną porcelanę.

W stylu francuskim nie ma miejsca na tworzywa sztuczne i stal nierdzewną, ale za to zdobione złote ramy będą do niego idealnie pasować. Natomiast dobierając oświetlenie do kuchni możemy postawić na elegancki, nawet kryształowy żyrandol.

Styl francuski świetnie łączy ze sobą elegancję z naturą, znajdując własną drogę pomiędzy przepychem, a umiarem. To wszystko sprawia, że wnętrza w nim urządzone podobają się niemal każdemu, a sam styl cieszy ogromną popularnością.