Sprzęt AGD

Dobrze dopasowana zmywarka

Czy istnieją na świecie ludzie, dla których zmywanie to ulubiona rozrywka? Być może. Jednak wszystkim innym na ratunek przyszedł postęp technologiczny. Zmywarki na dobre zagościły w naszych kuchniach sprawiając, że zmywanie ograniczyło się praktycznie do włożenia naczyń i naciśnięcia kilku przycisków.

Zanim jednak zaczniemy naszą przygodę ze zmywarką trzeba ją wybrać. Oczywiście, można po prostu wziąć pierwsze z brzegu urządzenie, podłączyć je gdzieś w kuchni i wcisnąć start. Wszystkie zmywarki spełnią przecież swoją najbardziej podstawową funkcję zmywania, niezależnie od wyglądu. Jeśli jednak chcemy zachować piękno kompozycji wystroju kuchennego, warto zastanowić się nieco dłużej nad wyborem właściwego modelu.

Przede wszystkim zmywarki dostępne są w różnych rozmiarach. Nie chcemy przecież, żeby urządzenie wystawało poza krawędź mebli lub zwyczajnie nie mieściło się między nimi. Dlatego warto wybrać sprzęt dopasowany fizycznie do już istniejącego wyposażenia.  Wymiary to jedno, pozostaje jeszcze kolorystyka, design i decyzja, czy chcemy sprzęt wolnostojący czy taki do zabudowy.

Wybierając zmywarkę wolnostojącą tracimy możliwość dostosowania jej wyglądu do wystroju pomieszczenia. Dlatego warto zwrócić uwagę na możliwość obudowania zmywarki zgodnie ze stylem kuchni. Najczęściej możliwość obudowania dotyczy przedniego panelu zmywarki, który możemy upodobnić do wyglądu kuchennych szafek. Możliwe jest również umieszczenie na nich blatu, dzięki niemu uzyskamy dodatkową powierzchnię. Obudowana zmywarka będzie przypominała kolejny inne meble i będzie doskonałym dopełnieniem kompozycji wnętrza.

Dobra zmywarka, to nie tylko zmywarka dopasowana – po włożeniu naczyń przychodzi przecież moment wyboru funkcji. Nowoczesne zmywarki oferują różne programy zmywania, dostosowane do rodzajów zabrudzeń. Możemy wybrać wyższą temperaturę do mocno zabrudzonych garnków lub nieco inny do lekko zabrudzonych szklanek czy sztućców.  Dobrze mieć do dyspozycji takie opcje, ważne jednak, żeby obsługa elektronicznego panelu nie była zbyt trudna. Najlepiej aby ograniczała się do wyboru zdefiniowanego programu i naciśnięcia guzika start.

Czy warto kupić zmywarkę? Na pewno jest to urządzenie znacznie ekonomiczniejsze w użytku od zwykłego zmywania. Zmywarki lepiej niż przy zmywaniu ręcznym dobierają ilość środków chemicznych i wody. Biorąc pod uwagę możliwość zabudowy, taki sprzęt może być też świetnym uzupełnieniem kuchennego wnętrza. Zyskujemy nie tylko ładny i nowoczesny element pomieszczenia, ale też praktyczne urządzenie ułatwiające życie. Jeśli masz wątpliwości, chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniej zmywarki.