Wystrój wnętrz

Do czego przydaje się projektant kuchni?

Kiedy myślimy o nowej kuchni, zazwyczaj skupiamy się na jej walorach estetycznych. Jest jednak wiele kwestii technicznych, o które musimy zadbać. Z niektórych możemy nawet nie zdawać sobie sprawy. Do kogo możemy się zgłosić w takiej sytuacji? Z pomocą przychodzi projektant wnętrz. Skorzystanie z jego usług to pomysł nie tylko praktyczny, to nam się po prostu opłaca.

 

Dla wielu osób sięgnięcie po pomoc projektanta wciąż kojarzy się z czymś ekskluzywnym. Nic bardziej mylnego. Możemy porównać to z zatrudnieniem mechanika, który raz na pół roku zmienia nam opony w aucie. W obu przypadkach oczywiście możemy zrobić to sami. Problem polega na tym, że poświęcimy na to mnóstwo czasu i energii. Istnieje także spore ryzyko popełnienia istotnego błędu.

 

Spraw technicznych, których trzeba dopilnować przy zmianie kuchni jest mnóstwo. Od doboru odpowiednich szafek, które sprawią, że przestrzeń będzie optymalnie spożytkowana i funkcjonalna, przez precyzyjne pomiary, dostęp do gniazdek, aż po oświetlenie, ilość i kolor farby. Do tego dobór i docięcie blatów, frontów, kafelek. Można by długo wymieniać. Każda pomyłka w planowaniu nowej kuchni może kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Zaś efekt końcowy może nas w pełni nie satysfakcjonować.

 

Projektant zajmie się każdą z kwestii rozplanowania funkcjonalnej i spełniającej nasze oczekiwania kuchni, a cena jego porad i projektu jest porównywalna ze średnią ceną jednej szafki kuchennej. To naprawdę niewiele, zwłaszcza, że nowa kuchnia to inwestycja na lata.

 

Usługa profesjonalnego zaprojektowania kuchni, to także inne korzyści. W pakiecie otrzymujemy model 3D, w którym możemy zobaczyć, czy nasza wizja będzie dobrze wyglądać w rzeczywistości. Nanoszenie poprawek w fazie projektu nie będzie nas nic kosztowało. Będziemy mieli możliwość dokonania zmian i przyjrzenia się różnym opcjom rozplanowania. Gdybyśmy chcieli testować te zmiany podczas remontu, z pewnością nie obyłoby się bez dodatkowych kosztów.

 

Jeśli zdecydowaliśmy się na zatrudnienie ekipy remontowej, projektant dokładnie wyjaśni im, jak osiągnąć zamierzony efekt. Nawet jeśli potrzeba będzie nietypowych rozwiązań, nie będzie to naszym zmartwieniem. Doświadczenie projektantów pomaga im uporać się nawet z najbardziej nietypowymi problemami.

 

Kupno projektu zaoszczędzi nasz czas i pieniądze. Pomoże nam zrealizować wizję wymarzonego pomieszczenia. Pomysły są rzeczą istotną, jednak zaplanowanie wykonania wymaga wiedzy. Nie bójmy się korzystać z pomocy profesjonalnego projektanta.  Niewielkim kosztem oszczędzimy czas, unikniemy niespodziewanych, dodatkowych wydatków, a swoją energię będziemy mogli poświęcić na przyjemności.